شماره خبر :٦٣٠٧٨   تاریخ انتشار خبر : 1394/11/20 ا ١١:٣٠
 
نشست مدیران حوزه علوم اسلامی - بهمن 94
در امتداد "نشست های تخصصی مدیران محترم مراکز" نشست زمستانه مدیران و مربیان محترم مراکز در جوار حرم مطهر حضرت ثامن الحجج (علیه السلام) در تاریخ 7-9 بهمن ماه برگزار شد
نشست زمستانه مدیران و مربیان محترم مراکز حوزه علوم اسلامی - بهمن 94

در امتداد "نشست های تخصصی مدیران محترم مراکز" که به لطف خداوند متعال در هر فصل برگزار می شود. نشست زمستانه مدیران و مربیان محترم مراکز  در جوار حرم مطهر و نورانی ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (علیه السلام)  در تاریخ 7-9 بهمن ماه برگزار شد.

نشست مدیران حوزه - مشهد - بهمن 94

مقوله‌ی تربیت به عنوان ریشه‌ی آن، بنای اصلی حرکت محتوایی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان در نشست مورد دقت قرار گرفت.

نشست مدیران حوزه - بهمن 94

تبیین مفهومی تربیت و نسبت ساحت‌های مختلف تربیت که در اجزا و ارکان برنامه‌های حوزه مورد توجه باید قراربگیرد بازخوانی شد. یکی از محوری ترین و کلیدی ترین اجزای مراکز که نیاز هست به صورت ویژه دقیق به آنها پرداخته شود و دقت شود اساتید مرکز هستند. به عنوان محوری‌ترین رکن نیروی انسانی مراکز، برای اینکه بتوانیم دانشجویانی را با آن شاخصه های دانشجوی تراز انقلاب در فضای حوزه دعوت بکنیم ما را به این فکر وا داشت که ما باید برای ورود در ترم بهمن و ارتقاء برنامه و محتوای مرکز یک چاره ای بیاندیشیم به نظر رسید یکی از مقولاتی که می تواند خیلی خوب پاسخ گویی این نیاز ما باشد این است که ما با اساتید مراکز مواجه باشیم و تلاش بکنیم آن سه ساحت تربیت که در طرح شاگردپروری در طول چند سال گذشته مدام در طی جلسات و نشست‌های هم اندیشی اساتید مورد دقت عزیزان قرار گرفته یکبار به صورت منسجم و هدفمند بحث کنیم تا مدیران ما بتوانند این ساحت‌های سه گانه تربیتی را که البته به معنای نفی سایر ساحت‌های تربیتی و عدم ارتباط آنها با فرآیند حوزه نیست ولی این سه ساحت، یعنی ساحت تربیت انقلابی، ساحت تربیت عقلانی و ساحت تربیت اخلاقی معنوی با یک تاکید ویژه‌ای مورد بازخوانی قرار می گیرد.

نشست مدیران مشهد - بهمن 94

نشست مدیران مشهد - بهمن 94

نشست مدیران مشهد - بهمن 94

 

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج